Líbí se vám angoráci?

Ano (19 | 100%)
Ne (0 | 0%)
Jen trochu (0 | 0%)

Jaké barvy angoráků se vám líbí ?

Bílí (4 | 80%)
Strakatí (0 | 0%)
Jednobarevní (1 | 20%)

Použití typizace angor v našich chovech

 
   Ve šlechtění angor nám pomáhá typizace a odchov po typizovaných rodičích. Z typizace můžeme vyčíst přednosti i nedostatky našich angor.
 
         Velká písmena značí bezchybnost /min.19 bodů/ a malá písmena značí nedostatek a o to jaký jde, nám říká patřičný index. Typizace má být uváděna u rodičů v rodokmenu proto, že řekne chovateli víc než bodové hodnocení. Nyní tedy k odchovu po těchto rodičích, ovšem za předpokladu, že je respektováno překrývání malých písmen jednoho rodiče velkými písmeny druhého. Tento odchov dostává natištěné velké písmeno E přes rodokmen, u členů kteří registrují pod písmenem S číslo tetování od 5001 a výše a držitelé P chovů tetují tyto mláďata od čísla 501 a výše. Žadatelé o tuto registraci musejí bezpodmínečně přiložit k rodokmenům oceňovací lístek s uvedenou typizací. Bez tohoto dokladu nikdo „éčko“ nedostane.
 
         Na celostátních výstavách se typizace provede hned po posouzení angor. Typizace z jiných výstav se může provádět, ale chovatel je povinen po této výstavě zaslat oceňovací lístky Janu Kosnarovi a ten po provedení typizace zašle tyto oceňovací lístky nazpět chovateli. POZOR: typizaci je možné provádět u angor dospělých, samec musí být oceněný minimálně 95,0 bodů a samice minimálně 94,0 body. V jedné pozici nesmí být sraženo více jak 3 body a malé písmeno může být pouze ve dvou pozicích.
 
Jestliže nebudete něčemu rozumět, tak napište nebo zavolejte
 
Kosnar Jan, Lipová 115, 350 02 Cheb, č.tel. 607 75 79 74, e-mail: jankosnar@centrum.cz 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one